Yerel Haber

Burak Turhan, Başkan Zorluoğlu’na ateş püskürdü: Yanlışlarının bedelini Trabzon halkı ödüyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafında yapılan içme suyu projesi sonrası yollarda ve kaldırımlarda meydana gelen bozulmaların düzeltilmemesi nedeni ile özellikle Uzun Sokak ve Kahramanmaraş Caddesinde yaşanan sıkıntıların ardından Saadet Partisi Ortahisar İlçe Başkanı Burak Turhan, Başkan Murat Zorluoğlu’na ateş püskürdü. Zorluoğlu’nun yaptığı yanlışların bedelini Trabzon halkının ödediğini belirten Turhan, Zorluoğlu’nu Trabzon halkından özür dilemeye davet etti.

Her şeyi ben bilirim düşüncesinin sonucu bu

Yaşanan tüm bu olumsuzluklarının altında her şeyi ben bilirim düşüncesinin yattığını belirten Turhan, aylar süren çalışmalardan sonra Uzun Sokak, üst yapısı daha tamamlanmadan çökmeye, kırılmaya ve sökülmeye başladı, dedi.

Benzer bir olayın Kahramanmaraş Caddesinde de yaşandığını belirten Turhan, ‘’Caddenin trafiğe kapatılması, yayalaştırılması kararı doğruydu. Fakat bu caddede yapılacak üst yapıya yine konunun uzmanlarından itirazlar geldi. Başkan Zorluoğlu hiçbirini dinlemedi. Göstermelik ortak akıl toplantıları düzenledi ama kendi bildiğini yaptı. Havai fişekler eşliğinde 25 Haziran 2022’de açılan cadde, aradan 6 ay geçmeden sökülmeye başladı, köstebek yuvasına döndü. Sabah akşam yenileme, tamirat sürüyor.’’ diye konuştu.

3 ay geçmeden sökülmeler başladı

Kahramanmaraş Caddesi’nde yapılacak çalışmayla ilgili “6 ay dayanmaz” uyarılarına karşı Başkan Zorluoğlu’nun ‘’Yüklenici ile yapılan sözleşme de 5 yıl+5 yıl noter onaylı malzeme ve uygulama garantisi verilmektedir. Kullanılan malzeme poliüretan esaslı olmadığı için, soğukta sertleşen sıcakta çözülen bir özelliği yoktur. Epoksi malzeme seçimi bunun için yapılmıştır. Ayrıca; malzemenin 8 mm ve 10 mm gibi uygulaması varken Kahramanmaraş Caddesi’nde 16 mm uygulanmaktadır.” Açıklamasını hatırlatan Turhan, bırakın 6 ayı, 3 ay geçmeden sökülmeler başladı, dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat