Yerel Haber

Beşikdüzü teleferik tesisi üçüncü kez ihaleye çıktı

Trabzon Beşikdüzü teleferik projesi Arap saçına döndü. Daha önce iki kez ihale edilen ancak bir türlü bitirilemeyen proje üçüncü kez ihale edildi. İlk olarak 3 Ağustos 2022 tarihinde ihale edilen ve 1 milyon 800 bin kira bedeli ile çıkılan ihaleye çıkılan projeye katılım olmadı. Bunun üzerine ise Beşikdüzü belediyesi ihale şartlarını biraz daha iyileştirerek yeniden ihaleye çıktı ancak yine ihaleye teklif çıkmadı.

Üçüncü kez ihale edildi

Daha sonra ise Beşikdüzü belediyesi 28 Aralık 2022 tarihinde üçüncü kez ihaleye çıktı. Bu ihaleye Serse Teleferik LTD. ŞTİ. Talip oldu ve sözleşme imzalamaya hak kazandı. Teleferik projesi ihalesinin nihayete ermesinin ardından konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, tesisin çürümeye terk edilemeyeceğini belirterek, ‘’ Teleferiği hizmete açabilmek için üç yıldır görüşmelerimizi sürdürüyoruz.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne gittik, kabul etmediler. İki defa ihaleye çıktık katılım olmadı. Şartları biraz daha iyileştirerek tekrar ihaleye çıktık. Birkaç firma tesisi incelemeye geldi ancak ihale şartlarını yüksek buldular. Tek bir firma iştirakçi olarak ihaleye girdi. Bu firmanın sektöründe öncü olduğunu biliyoruz. Bu nedenle içimiz rahat. Önümüzdeki yıl teleferik tesis ilçemizde çalışır vaziyette olacak. İlçemize, Trabzon’a ve bölgeye turizm anlamında büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat