Yerel Haber

Beşikdüzü otogarındaki mescit camiye dönüştürüldü

2002 yılından itibaren mescit olarak kullanılan Beşikdüzü otogar mescidi aradan geçen 20 yılın ardından yapılan törenle birlikte camiye dönüştürüldü. Belediyenin mülkiyetinde bulunan mescit Beşikdüzü ilçe müftülüğe devredildi. Müftülük tarafından cami statüsü verilen mescit kılınan Cuma namazı ile birlikte hizmete açıldı.

Sahipsiz durumdaydı

Beşikdüzü otogar mescidinin camiye dönüştürülmesinin ardından açıklamada bulunan Beşikdüzü Müftüsü İhsan Öz, mescidin sahipsiz durumda atıl biçimde olduğunu belirterek, ‘’Sahipsizlikten dolayı da kendini bilmezler tarafından zaman zaman başka amaçlı kullanıldığı bilgisi ulaştı bize bizde burayı Camiye dönüştürdük. İlçe Müftüsü Öz ilk haftadan itibaren Mescidin Camiye dönüşmesiyle burada Cemaati de göz önüne alarak Camiyi büyütmeye karar verdik.’’ dedi.

Beşikdüzü otogar camii

Beşikdüzü müftüsü Öz’ün ardından açıklamada bulunan Beşikdüzü Otogar Cami İmam Hatibi Mehmet Yaşar, ‘’Hayırseverlerin bir anda yardım yarışına girmeleriyle beraber 10 kişilik Cami 120 kişilik oldu ve bir hayırseverinde tek şerefeli çelik minare yapımını üstlendiğini buradan isimlerinin anılmasının istemeyen hayırseverlere çok teşekkür ederim’’ diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat