Yerel Haber

Başkan Zorluoğlu, alt yapı çalışmalarını yerinde inceledi

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, TISKI Genel Müdürü Ali Tekataş ve beraberindeki heyet ile birlikte şehirde devam edilen alt yapı çalışmalarını yerinde denetledi. İncelemeler esnasında vatandaşlar ile de yakından iletişim kurum kuran Başkan Zorluoğlu, bugüne kadar 300 kilometrenin üzerinde ilerleme kaydedildiğini belirtti.

Çalışmalara 2020 yılında başlamıştık

Basın mensupları da konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Başkan Zorluoğlu, alt yapı çalışmalarına 2020 yılında başlanıldığına belirterek, ‘’ O günden bu yana bir hayli mesafe aldık. Bu proje kapsamında şehir merkezimizde şu ana kadar 300 kilometrenin üzerinde içme suyu, kanalizasyon, yağmursuyu ve beraberinde telekomünikasyon ile doğalgaz hattı imalatı gerçekleştirdik. 63 bin vatandaşımıza yeni hattan su vermeye başladık. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Bugün de Bahçecik, Toklu ve Fatih mahallemizde yapılan çalışmaları yerinde inceledik” diye konuştu.

Başkan Murat Zorluoğlu şehirde devam eden çalışmalarla ilgili olarak direktifler aldı

 

Açıklamasının devamında ise çalışmalara ilişkin teknik açıklamalarda da bulunan Zorluoğlu, bazı sokakların çok dar olduğu ve söz konusu kısımlarda daha fazla zorluk yaşandığına dikkat çekerek, ‘’ İnşallah kısa bir sürede bu mahallelerimizde çalışmalar sona erecek. Yapılan çalışma neticesinde bozulan yollarımızın geçici kaplamalarını yapma noktasında planlamalarımızı yapıyoruz. İnşallah buralar da tamamlanınca hakikaten uzun yıllar bu mahallelerimizin altyapı sorunu kalmayacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat