Gündem

Zeki Yavru’dan Sakaryasporlu Burak Süleyman İçin Sert Sözler!

Samsunspor’un Sakaryaspor maçı sırasında yaşanan olaylarda rakip camia tarafından olayların büyümesine sebep olarak gösterilen Zeki Yavru, bir takım açıklamalarda bulundu. Yavru yaptığı açıklamada kendisinin kariyer ve karakterini sorgulamanın kimsenin haddi olmadığına vurgu yaptı.

1. Lig’in iddialı takımlarından Samsunspor ile Sakaryaspor, 25. haftada Sakarya’da karşı karşıya geldi. Samsunspor’un 1-0 kazandığı maçın sonlarına doğru saha karışırken, 2 takımdan 1’er futbolcu kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı. Sakaryaspor cephesi maç sonu açıklamalarında saha olaylarının yaşanmasında Zeki Yavru’nun suçlu olduğunu öne sürerken, deneyimli futbolcu da bugün yaptığı açıklama ile iddialara cevap verdi.

Kimsenin Haddi ve Hakkı Değil

Deneyimli oyuncu Zeki Yavru’nun açıklamaları şu şekilde oldu. “Yaklaşık 15 yıldır üst düzey profesyonel kariyerim var. Kariyerime kimsenin laf atmasına müsaade etmek; bunca senedir Zeki Yavru’nun kim olduğunu, karakterinin ne olduğunu herkes bilir. Burak Süleyman bunu herkesten öğrenebilir. Bizim o maçta Sakaryaspor camiası ile alakalı hiçbir galeyana getirişimiz yok. Kırmızı kart yemem de benim adıma büyük şaşkınlık oluşturdu. Çünkü oyundan çıktım, kimseyi tahrik etmedim. Bin kilometre yoldan gelen taraftarımı dönüp alkışladım. Başka bir şey yapmadım. Yardımcı hocaları bizlere sataştılar. Olaylarda kafam açıldı, yardımcı hocamız yaralandı. Ona rağmen sahada kalmayı tercih ettik. Kulüp olarak içeri girip, maçı daha da gerebilirdik. Biz bunları tercih etmedik. Olaylardan dolayı üzgünüm.”

Türk futbolunda kendisinin nasıl tanındığını ve olayların kendiyle alakalı olmadığını vurgulayan Yavru, “Yaşanan olayları Sakaryaspor camiasına mal etmiyorum. Kendi adıma hiçbir şey yapmama rağmen adım bu olaylarda geçtiği için ülkemizin zor zamanlarında böyle bir olayın içinde bulunduğum için spor kamuoyundan özür diliyorum. Hiçbir şey yapmadığım halde bu olayın içine çekildim. En büyük üzgünlüğüm takımımı eksik bırakmak. Ne ceza alacağımı da bilmiyorum. Güzel bir ivme yakaladık. Ben olsam da olmasam da takımımız işi götürecektir. Orada birçok olay yaşandı. Taraftarımızın formamızın rakip taraftarlar tarafından çıkartıldığını gördük, üzüldük ama bunu sahaya yansıtmadık. 90 dakika boyunca hiçbir şekilde seyirciyi tahrik etmedik. Saha içinde de bir olay olmadı. Ben yerdeyken üzerime yabancı madde yağdı. Yine de kalkıp taraftara ‘yapmayın’ dedim. Taraftarıma dönüp alkışladım sadece. Bu futbolun içinde var. Maç sonu yapılan açıklamalarda saha olaylarının başlangıcını bana yüklemeye çalışmak çok büyük talihsizliktir. Benim kariyerimi ve karakterimi yargılamak kimsenin hakkı da haddi de değildir. Şaşkınlıkla izledim. Sosyal medya hesabım olmadığı için bu açıklamayı yapma gereği duydum” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat