GündemSporYerel Haber

Yomraspor ile Bordo Mavi 61 spor kulüpleri birleşme kararı aldı

Trabzon’da özellikle futbol alanında her geçen gün daha güzel haberler gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda Trabzon’un Trabzon’un iki güzide spor kulübü olan Yomraspor ile Bordo Mavi 61 spor kulüpleri birleşme kararı aldı. İlçe stadında yapılan imza törenine Yomraspor Kulüp Başkanı Davut Atmaca, Asbaşkan Yüksel Ayaz, Bordo Mavi Kulüp Başkanı Selahattin Baba, Başkan Yardımcısı Aydın Demirci, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Zülfü Güler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Yıldırım, kulüp yöneticileri, aileler ve sporcular katıldı.

Güzel yerlerde futbol oynamasının önünü açmış olacağız

İmza töreninin ardından konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Yomraspor Asbaşkanı Yüksel Ayaz, birleşme ile birlikte gelecekte bu çocukların Yomraspor’da ya da farklı kulüplerde güzel yerlerde futbol oynamasının önünü açmış olacaklarını belirterek, ‘’Amacımız profesyonel kulüp olan Yomraspor’un altyapıdan yetişmiş olan oyuncularla, başarılı olmasıdır. Tüm altyapı gruplarımız kendi liglerinde şampiyonluk yarışı vermektedir. Ayrıca, Trabzon genelinde şampiyon olan U14 takımımız, ilimizi bölgede temsil etme hakkı kazandı. Bir etkinlikle A takım ile U14 takımımızı buluşturduk. Mutlu oldular, bizlerde onların başarısından gurur duyuyoruz. Şu an Altyapıda 4 branşta çalışmalarımız sürüyor. Futbol okulunda eğitim alacak çocuklarımızı, altyapı branşlarında devam ettireceğiz. İlçede tesisleşme anlamında da çalışmalarımız devam ediyor. Altyapı oyuncularımıza güzel bir halı saha, spor salonu gibi ciddi projelerimiz var ve bunların adımlarını atmış bulunmaktayız. İlçemize de bu anlamda büyük bir yatırım yaparak gençlerimiz ve çocuklarımız için büyük bir tesis de kazandıracağız. Bunun çalışmalarına başladık ve kısa sürede tamamlayacağız. Oyuncularımız tesislerinde idmanları ve çalışmalarını yaparak yetişecekler.  Bugün burada Selahattin Başkan ve Davut Başkanla güzel bir projenin altyapısını oluşturmuş olduk.” dedi

Yomramızın geleceğine yatırım yapmak istedik

Yüksel Ayaz’ın ardından söz alan Bordo Mavi 61 Spor Kulübü Başkanı Selahattin Baba ise ‘’Yomramızın geleceğine yatırım yapmak istedik. Bunun için üzerimize düşen ne varsa yapacağız’ dedi. Başkan Baba yaptığı açıklamada, “İki kulübün altyapısını birleştirerek Yomramızın geleceğine yatırım yapmak istedik. BordoMavi 61 kulübü olarak, ana branşımızın voleybol olmasına rağmen, futbolda profesyonel ligde profesyonel bir takımla çalışmak istedik. Yomraspor da bize gereken desteği verdi. Geleceğimizin yıldızlarını yetiştirmek için birlikteliğimizi başlatmış bulunuyoruz. İlçemizdeki en büyük sorun bir kapalı saha olmaması fakat Yüksel Ayaz Başkanım ve Davut Atmaca Başkanım ile birlikte ilçeye bir kapalı saha ve tesisleşme anlamında ciddi çalışmalar başlattık. En kısa sürede bu çalışmalarımızı neticelendirip gençlerimizi güzel imkanlar altında yetiştireceğiz.  İlçemiz Yomra ve gençlerimize hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat