Gündem

Valorant Türkiye VP Fiyatlarına Zam Geldi

Valorant Türkiye VP fiyatlarına zam geldi. Gelen zam sonrasında en ucuz VP 17 TL’ye yükseldi. Fiyatlar 700 TL seviyesine kadar çıktı.

Riot Games, Valorant Türkiye VP fiyatlarına zam yaptığını duyurdu. Yapılan zam oranının ortalama olarak %35 olduğu açıklandı. Firma, yapılan zammın nedeni olarak kurdaki dalgalanmaları gösterdi. Son dönemlerde kurda yüksek bir artış olmamasına karşın fiyatların bu şekilde artması, Valorant oyuncularından hayal kırıklığı oluşturdu.

Valorant Türkiye VP Fiyatlarında Artış

Riot Games, fiyatlandırmaları zaman zaman güncellemeyi tercih eden bir politika benimsiyor. Fiyatları, sadece kurdaki dalgalanmalara göre değil, vergilendirmeler ve küresel çaptaki fiyat dengesizliklerini gidermek için de değiştirebiliyor. Dolayısıyla fiyat değişimleri her zaman artış şeklinde olmuyor.

valorant vp fiyatlarına zam

Valorant Türkiye VP fiyatları, en son 13 ay önce değişmişti. Bu süre içerisinde döviz kurunda yaşanan artış, zammın en önemli gerekçesi olarak gösteriliyor. Bunun yanında artan enflasyonun da yine zamma neden olduğu bildiriliyor.

Riot Games, zammın 25 Nisan’dan itibaren geçerli olacağını duyurdu. 11 Nisan ile 24 Nisan arasında yapılacak VP alımlarında, iki kat bonus VP verileceğini açıkladı. Yapılacak zam sonrasında en düşük VP 17 TL olacak.

475 VP için 70 TL, 880 VP için 130 TL, 3045 VP için 450 TL ve 4735 VP için de 700 TL ödemeniz gerekecek. Bu VP’lerin yanında bonus VP’ler de verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat