Gündem

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından Trabzon-Kıbrıs seferleri ile ilgili açıklama

Trabzon ile Kıbrıs Ercan havalimanı arasındaki direkt uçuşlar bugün itibari ile başlıyor. Trabzon ile Kıbrıs arasında haftada iki gün karşılıklı olarak direkt uçuş gerçekleştirilecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da Trabzon ile Kıbrıs arası sefer öncesi yazılı bir açıklamada bulundu.

Biletler satışa sunuldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti temasları sırasında yapılan yazılı açıklamada Trabzon ile Kıbrıs arasındaki ilk seferin istisnai olarak Türkiye saati ile 12,15’te Lefkoşa’dan gerçekleştiği belirtilen açıklamada ‘’Pazartesi ve Cuma olmak üzere haftada iki gün karşılıklı olarak gerçekleştirilecek. Haftada iki gün gerçekleştirilecek olan seferler, Trabzon’dan saat 18,45’te, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden saat 20.15’te gerçekleştirilecek. Biletler, sistem üzerinden satışa sunulmuştur” denildi.

Öte yandan ilk uçuşun ardından açıklamada bulunan KKTC Türkiye Konsolosu Erek Çağtay, ’’Fiyat olarak şu an net bir bilgim yok ama tabi biliyorsunuz Ercan’dan Trabzon’a iki noktadan ulaşılabiliyordu. Doğrudan uçuş olmadığı için fiyatlar yüksekti. Onun çok altında bir fiyatla uçuş gerçekleşecek. Bunun şu an itibarıyla görebildiğimiz kadarıyla 2 bin 3 bin TL arasında olduğunu görebiliyoruz. Hatta 2 bin TL’nin altında da uçak bileti bulabilmek mümkün görünebiliyor. Eğer önceden bilet alınabilirse. Tabi haftada 2 sefer olacak. Cuma ve Pazartesi günleri olacak. Umut ediyorum ki bu uçak seferlerine talep artacaktır ve uçuşların sayıları artacaktır. Mart ayının sonuna kadar 2 sefer olacak. AnadoluJet uçuyor.’’ diye konuşru.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat