Gündem

Trabzon’da Ekrem İmamoğlu’na destek mitingi düzenlendi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu dün İstanbul’da yargılandığı davada 2 yıl 7 ay hapis cezasına çaptırıldı. Eğer bu ceza Yargıtay tarafından da onaylanırsa Ekrem İmamoğlu siyasi yasaklı olmuş olacak. Başkan İmamoğlu’na hapis cezası verilmesinin ardından dün Saraçhane’de miting düzenlendi. Mitinge büyükşehir belediye başkanları ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’de katıldı. Akşener yaptığı konuşmada Ekrem İmamoğlu’nun her zaman yanında olduğunu belirtti.

Ekrem İmamoğlu’na Trabzon’da destek

Ekrem İmamoğlu’na memleketi Trabzon’dan da destek geldi. CHP Trabzon İl Başkanlığı tarafından Meydan Parkında organize edilen mitinge vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Destek mitingine Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli, DEVA Partisi İl Başkanı Kubilay Çiçek, Gelecek Partisi İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, DP İl Başkanı Ali Akar, Sol Parti İl Başkanı Bilal Akcelep, CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkanı Erdal Uzun ile İYİ Parti ve CHP’li Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Türk demokrasi tarihine İmamoğlu davası olarak geçecek

CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu’nun İstanbul Saraçhanede düzenlenen mitinge katılmak üzere İstanbul’a gitti için basın açıklamasını CHP Trabzon İl Sekreteri Dr. Nurcan Aşçı Demiröz yaptı. Demiröz, bu davanın Türk demokrasi tarihine İmamoğlu davası olarak geçeceğini belirterek, ‘’ Bu siyasi davanın bilirkişi raporu, konuyu “iki siyasetçi arasında geçen polemik” olarak değerlendirmiştir. Dava, iktidar tarafından saptırılarak devlet görevlilerine hakaret suçuna sokulmuştur. Ekrem İmamoğlu’na Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesi gereğince istinaf yolu açık olmak üzere siyasi yasak getirecek oranda ceza verilmiştir. İstanbul ülkemizin mega kentidir. Aktif nüfusu 18 milyona yaklaşmıştır. Sanayi üretiminin Yüzde 20’sini gerçekleştirmektedir. Nüfusunun yaklaşık yüzde 3’üTrabzonlu’lardan oluşmaktadır. Hemşerimiz Ekrem İmamoğlu bu mega kentin başkanlığını aynı seçimde iki defa kazanmıştır. Yüzde 48,77 ile seçildiği seçimi milli irade olarak kabullenmeyen iktidar, yüzde 54,21 seçim sonucunu görünce aklını kaybetmiştir. Aynı zarfın içindeki oyların bir kısmı geçerli sayılmıştır. İktidar partisi yetkilisi “Hiçbir şey olmasa bile, kesin bir şey oldu” diyerek akla ziyan bir ifadede bulunmuştur. İnsanlık tarihinin akıl gelişimini geri çevirmiştir.’’ diye konuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat