GündemYerel Haber

Trabzon’da arazi anlaşmazlığı nedeniyle babaannesini sırtında taşıyor

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle vatandaşlar ulaşım sağlamada büyük zorluklar yaşıyor. Özellikle ailesinde yaşlı bireyleri bulunan aileler bu durumdan daha çok zorlanıyor. Bu durumu yaşayan ailelerden bir tanesi de 40 yaşındaki Mustafa Kaya. Arazi anlaşmazlığı nedeniyle mahallelerine yol gitmeyen Mustafa Kaya dar ve sarp yollardan babaannesini sırtında taşıyıp, hastaneye götürüyor.

Babaanneme bir şey olacak diye çok korkuyorum

Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Mustafa Kaya babaanneme bir şey olacak diye çok korktuğunu belirterek, ‘’Patika yoldan ana yola çıkmak için metrelerce yol gidiyoruz. Düşeceğim de babaanneme, bir şey olacak diye çok korkuyorum. İstediğimiz sadece bir yol. Babaannem hasta. Yürüyemiyor. Sırtımda taşıyarak hastaneye getiriyorum. Bunun yazı var, kışı var. Yazın yine çok problem olmuyor. Yollar kuru oluyor, patikadan dinlenerek çıkıyoruz. Fakat kışın gitmek çok zor. Hem soğuk hem de yollar çamurlanıp kayganlaşıyor, kayıyoruz, düşüyoruz. Patika yoldan ana yola çıkmak için metrelerce yol gidiyoruz. Düşeceğim de babaanneme bir şey olacak diye çok korkuyorum. İstediğimiz sadece bir yol” dedi.

trabzonda arazi anlaşmazlığı

Torunum şehirden kalkıp geliyor

Daha sonra yaşadığı sorunları birinci ağızdan dile getiren Halime Kaya, yolları olmadığı için evlerine ulaşımda büyük zorluklar yaşadığını ve hastaneye gitmek için torununun şehirden geldiğini belirterek, “Bacaklarım rahatsız. Normalde düz yolda bile yürüyemiyorum. Ayağımda platin var. Bacaklarım tutmuyor. Kafamızı sokacak bir evimiz var fakat ona gidecek yol yok. Eskiden gençtik. Bu yollardan tırmanır gider, gelirdik. Ama şimdi yaşlandık. Sürekli hastaneye gitmek zorunda kalıyorum. Çoğu zaman torunum şehirden kalkıp, geliyor. Beni patika yollardan sırtında taşıyarak yola çıkartıyor. Yollar tehlikeli. Sürekli düşme korkusu yaşıyorum. Bazen düşüyoruz, kalkıyoruz yola bir şekilde varıyoruz. Yol istiyorum. Kimse olmadığı zaman, kapının önünde çaresizlikten bazen oturup, saatlerce ağlıyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat