Gündem

Trabzon Üniversitesi 42 Akademik Personel Alımı İlanı Yayınlandı

Trabzon Üniversitesi’nde akademik personel olarak görev yapmak üzere birçok branş ve ünvanda toplamda 42 personel alımı için ilan Resmi Gazete’de yayımlandı. Alınacak olan personeller öğretim üyesi elemanı, öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi olarak görevlendirilecek. Bu kadrolarda görev yapacak olan personellerin başvuru şartları da açıklandı.

Alımı yapılacak olan akademik personel için başvurular 30 Aralık 2022 tarihinde başlayıp 13 Ocak 2023 tarihinde sona erecek. Başvuru yapmayı düşünen adayların resmi gazetedeki ilan metnini ayrıntılı olarak incelemeleri tavsiye olunur.

Öğretim Üyesi Alımı İlanı

Trabzon Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanında şu gereksinimler bulunuyor. Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönergesi kapsamında öğretim üyesi alınacaktır.

GENEL ŞARTLAR

 • Başvuracak adayların 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesindeki genel şartları, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu (23, 24 ve 26 ncı madde), Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönerge’sinde istenen şartları sağlamaları gerekir.
 • Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuran adayların YÖKDİL, YDS, KPDS veya ÜDS’den en az 65 ya da eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puana eşdeğer bir yabancı dil puanı almış olmaları gerekir.
 • Üniversitemiz “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönerge”sine istinaden; doçentlik kadrolarına başvuranlardan doçentlik unvanını Üniversitelerarası Kurulca sözlü sınava tabi tutulmadan almış olan adaylar, müracaat ettikleri doçent kadroları için Üniversitelerarası Kurulca oluşturulacak jüri üyelerince sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Bu sınavdan başarılı olamayan adayların kadro atamaları yapılmayacaktır.
 • İSTENEN BELGELER

 • Profesör Kadroları İçin;
 • Bir Adet Başvuru Dosyası (Başvuru dilekçesi, 1 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, Doçentlik belgesi, özgeçmiş ve yayın listesi)
 • Doçentlik belgesi, özgeçmiş ve yayın listesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, yayınlarının tamamını içeren 6 (altı) adet taşınır bellek veya CD.
 • Doçent Kadroları İçin;
 • Bir adet Başvuru Dosyası (Başvuru dilekçesi, 1 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, Doçentlik belgesi, özgeçmiş ve yayın listesi)
 • Doçentlik belgesi, özgeçmiş ve yayın listesi, nüfus cüzdan fotokopisi, yayınlarının tamamını içeren 4 (dört) adet taşınır bellek veya CD.
 • Doktor Öğretim Üyesi Kadroları İçin;
 • Bir adet başvuru dosyası (Başvuru dilekçesi, 1 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, yabancı dil belgesi, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora/sanatta yeterlilik diplomalarının fotokopileri, özgeçmiş ve yayın listesi) (e-Devlet üzerinden alınan belgeler de kabul edilecektir)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi, ÖSYM Başkanlığı tarafından geçerliliği kabul edilen dil belgesi, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora/sanatta yeterlilik diplomalarının fotokopisi, özgeçmiş ve yayın listesi, yayınlarının tamamını içeren 4 (dört) adet taşınır bellek veya CD.

Üniversitemizin birimlerine; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi alınacaktır.

Trabzon Üniversitesi tarafından yapılacak olan akademik personel ilan metninin tam hali için Resmi Gazete ilanını buradan okuyup inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat