Gündem

Trabzon Büyükşehir Belediyesi 635 personeli kadroya geçirdi

Sözleşmeli personele kadro verilmesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ederken Trabzon Büyükşehir Belediyesi ilk adımı attı.  Trabzon Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalıştırdığı 635 personeline memur kadrosuna geçirme kararı aldı. Bu kararın ardından kadroya geçen personel Başkan Murat Zorluoğlu’na çiçek taktim etti.

Konuya ilişkin olarak açıklamada bulunan Başkan Zorluoğlu, çiçek taktim eden personellerine teşekkürlerini sunarak, ‘’ Başkan Murat Zorluoğlu, “Gelirken, her halde 30 – 40 personelimiz kapıda bize sürpriz yaptılar. Meclisimizin verdiği kadro düzenlemesi yetkisine istinaden sözleşmeli personel konusunda çalışma yapmıştık. Cumhurbaşkanımızın açıklamasından sonra çalışmamızı somutlaştırarak tamamladık. Bu çerçevede Trabzon Büyükşehir Belediyesinde 4 ve 2 yıllık üniversite mezunlarının tamamının kendi talepleri doğrultusunda olmak kaydıyla sözleşmeli personel statüsüne geçirdik. Bu sayı 635 personelimizi etkilemiştir. İnşallah sayın Çalışma Bakanımızın ifade ettiği tarih Aralık ayı. Kanunda yüce mecliste yasalaşırsa 2. Aşamaya geçmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

TULAŞ VE TRABİTAŞ kapsam dışı bırakıldı

Öte yandan Trabzon Büyükşehir Belediyesinin şirketleri olan TULAŞ VE TRABİTAŞ kapsam dışı bırakıldı. TULAŞ VE TRABİTAŞ personelinin neden düzenleme dışı bırakıldığı sorusuna ise Başkan Zorluoğlu, “Belediyenin şirketi olmakla birlikte belediyenin sosyal tesislerinin işletilmesi için kuruldu. Personeli de o şekilde alındı. Bizim şöyle bir mecburiyetimiz var. Belediyede sözleşmeli olarak alınan personel, belediyede çalışmak durumunda. Bunların herhangi bir şekilde dış şirkette çalıştırılması mümkün değil. TRABİTAŞ’ta çalıştırılmakta olan üniversite mezunu arkadaşlarımız var. Onları sözleşmeli yaparsak, onları belediyede çalıştırma ve yerlerine yeni personel alma zorunluluğumuz var.’’ dedi.

TULAŞ personeli için ise ‘’ TULAŞ’ta belediye personeliydi. Orası kurulunca devrettik. Onun için KENT AŞ. Ve TRABİTAŞ’ta çalışanları maalesef bu kapsama alamadık. İnşallah, İlerleyen zamanlarda onlara da yardımcı olacak şekilde başka düzenleme yapılır.’’ İfadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat