Gündem

Sinan Oğan, Türkiye Siyasetinde Devrim Yarattı! Cumhur İttifakı’na Sarsılmaz Destek

Sinan Oğan'ın kararı Türkiye siyasetini sarsıyor! Cumhur İttifakı'na tam destek vererek büyük bir etki yaratan Oğan, ikinci turdaki oy dengelerini değiştirebilir. Google Discover'ın da ilgi odağı olan bu hamle, siyasi arenada büyük yankı uyandırıyor. Türkiye'nin geleceği üzerinde belirleyici bir rol oynayabilir.

Sinan Oğan, bugün saat 17.00’da yaptığı kamuoyu açıklamasıyla, desteğini Cumhur İttifakı’na vereceğini duyurdu. İkinci tur seçimlerinde Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini vurguladı.

Sinan Oğan, ATA İttifakı Çatı Adayı Olarak Ön Plana Çıktı

ATA İttifakı’nın çatı adayı Sinan Oğan, ilk turdaki oy oranıyla dikkatleri üzerine çekmişti. İkinci turda hangi ittifakı destekleyeceği merak edilen bir isim haline gelmişti. Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı arasında tercih yapacağı konuşuluyordu. Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan gibi iki liderle de görüşmeler gerçekleştirdi. Ardından ATA İttifakı’nın parti liderleriyle istişarelerde bulundu. Şimdi ise kararını açıkladı.

Oyunu Erdoğan İçin Kullanacak!

Sinan Oğan, Cumhur İttifakı’nı desteklediğini duyurarak, adayları Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğunu vurguladı. Bu açıklamasıyla birlikte ikinci turdaki oy dengeleri şimdiden tartışılmaya başlandı.

Sinan Oğan Kimdir?

Sinan Oğan, 14 Mart 1969 tarihinde Azerbaycanlı bir ailenin çocuğu olarak Iğdır’ın Melekli beldesinde doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden İşletme bölümü mezunu oldu. Aynı üniversitede 1992 yılında mali hukuk ve bankacılık alanında Azerbaycan’da Ekonomik ve Mali Sektörün Yapısal Analizi başlıklı teziyle yüksek lisansını tamamladı. Doktora çalışmasını Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Ayrıca Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi ve dekan yardımcısı olarak görev yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat