Gündem

Rize’nin İkizdere İlçesinde Heyelandan Etkilenen Evler Yıkılacak

Rize’nin İkizdere ilçesinde geçen hafta meydana gelen heyelandan zarar gören 1 ev için yıkım kararı alınırken diğer iki ev için ise yıkımın gerçekleşene kadar tahliye edilmesine karar verildi.

İkizdere’nin Ayvalık köyünde geçtiğimiz hafta aşırı yağışlar sonrası meydana gelen heyelanda üç yıllık uğraşın ardından tamamlanan evin inşaat döneminden tam iki gün sonra heyelandan zarar görmesi oldukça üzücü oldu. Tozkoparan ailesi ile beraber iki akrabasının evlerinin zarar gördüğü heyelan anını gören Ömer Tozkoparan ise evinin yapımının ardından iki gün evde kalabilirken, olayda evin alt kısmının kayarak boşalmasını görünce  kalp krizi geçirmişti.

AFAD Tarafından Evlere Oturulamaz Kararı Verildi

AFAD Rize İl Müdürlüğü’nce yapılan incelemelerin ardından etkilenen üç ev için “oturulamaz” kararı verildi. İncelemede altındaki kayaların kayarak boşaldığı Ömer Tozkoparan’a ait yeni üç katlı ev için yıkım kararı alınırken diğer iki akraba evi hakkında ise yıkım gerçekleşene kadar oluşabilecek riskler dolayısıyla tahliye kararının alındığı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat