Gündem

Ordu’da Köpekten Kaçarken Araç Çarpan Temizlik İşçisi Hayatını Kaybetti

Son günlerde sokak köpeklerinin saldırı vakalarına bir yenisi de Ordu’dan eklendi. Kendisine saldıran sokak köpeklerinden kaçmaya çalışırken araç çarpan bir temizlik işçisi hastaneye kaldırılırken yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Büyükşehir Belediyesi temizlik işçisi olarak çalışan 2 çocuk babası Metin Tirkil, Altınordu ilçesindeki Karacaömer mahallesinde yol kenarındaki çöpleri toplarken bölgede bir fabrika sahibinin olduğu iddia edilen iki köpeğin saldırısına uğradı. Köpeklerden kaçmak isteyen Metin Tirkil’e A.K. yönetimindeki hafif ticari araç çarptı.

köpekten kaçan temizlik işçisi öldü

Kazada yaralanan ve 112 aracılığıyla Ordu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Tirkil, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşam savaşını kaybetti. Olay sonrasında sürücü A.K. ile birlikte fabrika ve köpeklerin sahibi A.D ile beraber bu köpeklerin bakımından sorumlu E.D. gözaltına alındı.

“Olayın Takipçisi Olacağız”

Ölen Metin Tirkil’in evinin önünde taziye çadırı kurulurken Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler de hayatını kaybeden işçinin ailesine ziyarette bulundu. Taziyeleri kabul eden Metin Tirkil’in oğlu Anıl Tirkil ise yaptığı açıklamada; “Bir can kolay gelmiyor. Kanunen ne gerekiyorsa yapılmasını bekliyorum. Köpeklerin orada başıboş bırakılması büyük sorumsuzluk. Bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağım” ifadelerini kullandı.

Metin Tirkil’in ağabeyi Recep Tirkil ise bu tür olaylara karşı daha etkin önlem alınması gerektiğinin altını çizerken olayın da takipçisi olacaklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat