Gündem

Gelecek Partisi Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanı istifa etti

2023 seçimlerine 6 ay gibi kısa bir süre kala siyasette ısınmaya başladı. Benzer şekilde Trabzon’da da siyaset kulisleri hareketlendi. Gelecek Partisi Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanı Sinan Yıldırım parti üyeliği ve gençlik kolları başkanlığından istifa etti. Sinan Yıldırım ile birlikte 50’ye yakın parti üyesi de istifa etti.

İl başkanının yaptığı haksızlıklar bardağı taşırdı

Yaklaşık 2 yıldır gençlik kolları başkanlığı görevini yürüten Yıldırım yaptığı basın açıklaması ile birlikte son verdi. Yaptığı basın açıklamasında Gelecek Partisi İl Başkanının yaptığı haksızlıkların artık bardağı taşırdığını belirten Yıldırım, ‘’ Siyasetin her alanında olduğu gibi olumsuzluklar bazı alanlarda peşi sıra gelebiliyor. Gelecek partisi Trabzon teşkilatında kurulduğu günden itibaren sorunlar gittikçe artmaya başladı. İl Başkanının sorumsuz ve tutarsız davranışları partinin Trabzon teşkilatlanmasında büyük olumsuzluklar ortaya çıkardı. Bu sebeple teşkilatlanma tamamlanamadı. İnsanlar, çalışanlar, davaya sahip çıkanlar temiz siyaset anlayışına sahip birçok arkadaşımız il başkanın sorumsuzca davranışları sebebi ile ilişkisini kestiler’’ dedi.

Gelecek Partisi Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanı Sinan yıldırım ve beraberindeki 50 kişi partiden istifa etti

Siyasetin insanların menfaatlerini kibirlerini ve egolarını tatmin etme yeri olmadığını belirten Yıldırım, ‘’Siyaset gerçekten bu davaya gönül veren insanların ve emek harcayanların yeridir. Temiz siyaset anlayışı ile çıktığımız bu yolda geldiğimiz son nokta can yakıcı hale gelmiştir. Aynı zamanda Trabzon İl sekreteri iken kamuoyu önünde istifa ettikten sonra bu kişinin Ortahisar gibi önemli bir ilçenin ilçe başkanlığı görevine getirilmesi sadece komikliktir’’ dedi.

Ahmet Davutoğlu dikkat etsin

Açıklamasının devamında Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na tavsiyede bulunan Sinan Yıldırım, ‘’ Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, Koordinatör Mehmet Kuğu ve Teşkilat Başkanı Selim Temurci’ye genel başkanın dikkat etmesini Trabzonlu gençler olarak öneriyoruz. İlçe başkanımız, il gençlik kolları başkanlık kurulu ve yönetim kurulumuz görevlerinden ve parti üyeliklerinden istifa etmiştir. Bir avuç insanla yola devam etsinler. Biz bu siyaseti birileri gibi koltuk merakı için yapmıyoruz’’ diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat