Gündem

DSİ Genel Müdürlüğü’ne Trabzonlu isim getirildi

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde (DSİ) bayrak değişimi yaşandı. Resmi Gazete’de yer alan yeni atama kararlarına göre Devlet Su İşleri Genel Müdürü görevden alınarak Trabzonlu Mehmet Akif Balta getirildi. Devlet Su İşleri Erzurum 8. Bölge Müdür yardımcılığı, Aydın 21. Bölge Müdürlüğü ve Devlet Su İşleri Genel Müdür Yardımcılığı yapan Balta, son atama kararnamesi ile Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne atandı.

Muhammet Balta DSİ Genel Müdürlüğü’ne getirildi

Trabzonlu Muhammet Balta DSİ Genel Müdürü oldu

DSİ Genel Müdürü olarak atanan Muhammet Balta, 1975 yılında Trabzon’da doğdu. İlkokulu Trabzon Akçaabat Merkez İlkokulu, Orta-Lise tahsilini Akçaabat İmam Hatip Lisesinde tamamladıktan sonra 1997 Yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden mezun oldu.

2000 yılında DSİ 26. Bölge Müdürlüğünde mühendis olarak kuruma giren Muhammet Balta, DSİ’de çeşitli birimlerde Mühendis, Şube Müdürü, Bölge Müdür Yardımcısı ve Bölge Müdürü olarak çalıştı. 29 Temmuz 2021 tarihinden itibaren DSİ Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Balta son olarak ise Devlet Su İşleri Genel Müdürü olarak atandı. Muhammet Balta’ya yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat