Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sert Uyarı Geldi: Bu İşin Dönüşü Yok Telafisi de Yok…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlere 2 gün kala rehavet uyarısında bulundu ve sandığın telafisi olmadığını vurguladı. Kadınların haklarını güçlendirdiğini belirten Erdoğan, önemli reformları hayata geçirdiklerini ifade etti.

Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son 2 güne girilirken rehavet uyarısında bulundu. Öndeyiz duygusunun rehavete yol açmamasına izin vermeyeceklerini vurgulayan Erdoğan, aynı zamanda sandığın telafisinin olmadığına da dikkat çekti.

Rehavet Uyarısından Önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konuşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen “Kadın Buluşması” programında konuşma yaptı. Seçimlere sadece 2 gün kaldığını hatırlatan ve rehavet konusunda uyarılarda bulunan Erdoğan, “Sandığın telafisi olmaz.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, rakibi Kemal Kılıçdaroğlu’na eleştirilerde bulunarak, “Karşımızda yüzde 1 oy alan bir insan var ve bu kişi 40 milletvekili dağıtıyor. Bir başka özelliği de hesap uzmanlığı. Yüzde 1 oyu bile olmayanlara 40 tane milletvekili nasıl dağıtıyor?” dedi.

Kadın Kollarının Etkinliğinde Kadına Dair Hayata Geçirilen Uygulamalar

Erdoğan, AK Parti kadın kollarının etkinliğinde kadınlara yönelik gerçekleştirilen uygulamaları ve reformları da ifade etti. Başörtülü ve başı açık kadınlar arasında ayrım yapılmadığını, aile içi şiddetin suç sayıldığını ve takip edildiğini belirtti. Aynı zamanda kadınların eğitim düzeylerinin yüzde 88’e ulaştığını, ebeveynlerden birine kısmi süreli çalışma imkanı sağlandığını ve Anayasa’da kadın lehine pozitif ayrımcılığın yer aldığını söyledi. İstihdamdaki kadın sayısının da 6 milyondan 10,5 milyona yaklaştığını vurguladı.

“Kusurlarımızla Milletin Huzurundayız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şu şekildedir:

“Sadece 1 gün kaldı Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna. Bu karar sadece bizimle ilgili değil, ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için de son derece önemli” dedi.

“Millet İttifakı’na Eleştiri”

Son 20 yılda Türkiye’ye kazandırdığımız birçok eserle milletimizin huzurundayız. Elbette eksikliklerimiz ve kusurlarımızla birlikte milletimizin huzurundayız. Karşımızda SGK’yı batırmış bir örnek, CHP’yi batırmış bir örnek var. Koltuğunu korumak için Kandil’deki terör elebaşlarından FETÖ’cülere kadar çiçek dağıtan bir kişi var.

Bakanlık pazarlığı alev alev yanıyor. Karşımızda yüzde 1 oy alan bir kişi var ve bu kişi 40 milletvekili dağıtıyor. Bir özelliği daha var, hesap uzmanlığı. Yüzde 1 oyu bile olmayanlara 40 tane milletvekili nasıl dağıtıyor?

Milletim, hesap uzmanlığının en güzel örneğini bu kişilere gösterecek. Türk siyasetinin 21 yıldır tüm kötülükleri 3 ayda sığdıran bir beceriksizlik örneği var.

“Bu İşi Bitirelim”

Erdoğan, 323 vekille bu yolda devam edersek hukuktan başka hiçbir şeyin gerçekleşmeyeceğini belirtti. Pazar günü sandıkları hep birlikte patlatacaklarını ifade etti. Her zaman söylediği bir sözü olduğunu dile getirdi: “Kale içeriden fethedilir.” Bu fethi birlikte gerçekleştireceklerini vurguladı. Pazar günü hep birlikte AK Parti’nin cumhurbaşkanlığı zaferiyle bu işi tamamlayalım. Öndeyiz duygusunun bizi rehavete sürüklemesine izin vermeyeceğimizi belirtti.

Pazar günü oy kullanmak ve sandıklara sahip çıkmak dışında hiçbir planlarının olmayacağını söyledi. Sandık sadece 5 yılda bir önlerine gelir. Hayatta birçok şeyin telafisi mümkün olabilir, ancak sandığın telafisi mümkün değildir. Pazar günü oy kullanmak ve sandıklara sahip çıkmak dışında hiçbir planlarının olmayacağını belirtti. Sabahın erken saatlerinden itibaren oy yerlerine gidilmesini ve oraları bayram yerine çevrilmesini rica etti.

“Sizin Yanınızdayım”

Ülkeye ve millete hizmet mücadelesinin en önemli kahramanları kadınlardır. 3 Kasım seçimleriyle Anadolu ihtilalini başlatanlar kadınlardır. Türk demokrasisini 28 Şubat karanlığından kurtaranlar kadınlardır. 15 Temmuz gecesi tanklara meydan okuyanlar kadınlardır. Hiç endişelenmemenizi söylemek istiyorum, dimdik ayaktayız. Terör örgütlerine karşı evlatlarımızı koruma nöbeti tutanlar kadınlardır. Ekonomiden ticarete, eğitimden sağlığa kadar her alanda yazılan destanın altında siz hanım kardeşlerimizin imzası ve alın teri bulunuyor. Üniversite kapıları önünde geri çevrildiğinizde, kıyafetiniz yüzünden iş bulamadığınızda bile umutsuzluğa kapılmadınız. Ayrımcılığa maruz kalsanız bile başarıdan başarıya koştunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat