GündemYerel Haber

AFAD, Doğu Karadeniz İçin Fırtına Uyarısında Bulundu

AFAD’dan Doğu Karadeniz Bölgesi’nin geneli için fırtına uyarısı verildi. Yapılan açıklamada sert rüzgarlarla birlikte fırtınanın 17 Kasım 2022 Perşembe günü saat 09:00’da başlayacak olan olumsuz hava koşullarının 11 Kasım Cumartesi günü öğlen saatlerine kadar devam edeceği bildirildi.

AFAD’dan Doğu Karadeniz İçin Fırtına Uyarısı

AFAD tarafından “Meteorolojik uyarı! Kuvvetli rüzgar ve fırtınaya dikkat” başlığı ile yayınlanan uyarı bildirisinde şu ifadelere yer verildi.

AFAD fırtına uyarısı

Meteorolojik Uyarı! Kuvvetli Rüzgar ve Fırtınaya Dikkat “17.11.2022 Perşembe günü sabah saatlerinden sonra başlayacak rüzgarın; Doğu Karadeniz’ in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Kuvvetli rüzgarın 19.11.2022 Cumartesi öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Özellikle ulaşım problemleri ile beraber evlerin çatılarının uçma tehlikelerine vurgu yapılan bildiride kış soğuklarının başlaması ile birlikte kömür, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmelere karşı da dikkat edilmesi konusunda açıklamalarda bulunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat