Gündem

2023 büyükbaş/küçükbaş hisse fiyatı belli oldu İşte 2023 kurban fiyatları

Kurban Bayramı 28 Haziran’da başlayacak. 9 gün tatil olması beklenen Kurban Bayramı için geri sayım başlarken kurbanlık fiyatları da birçok kişinin gündeminde yer almaya başladı. Haziran ayının ilk haftasında kurbanlık pazarlarının kurulması ve büyükbaş-küçükbaş kurbanlıkların satışına başlanması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl 7-8 bin civarında olan büyükbaş kurbanlık hisse fiyatlarının 2023 yılında en düşük dişi sığır fiyatlarında 8 bin TL’den büyükbaş erkek hayvanların en düşük hisseleri 10 bin liradan başlıyor. 2023 yılında kurbanlık hisse fiyatları 10-16 bin arasında değişecek. Kurbanlık fiyatlarının haziran ayı ile birlikte netleşmesi bekleniyor.

Kurban hissesi en az ne kadar olmalı?

Kurban kesecek ortakların her birinin, hayvanın en az yedide birine sahip olması gerekir. Bu itibarla her bir büyükbaş hayvana hissedar olan kişiler, kendileri adına kesilen kurbandan hisselerini belirlemelidirler.

Kurban bayramı ne zaman?

2023 Kurban Bayramı tarihleri, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan dini takvim sonrasında belli oldu.

Buna göre; Kurban Bayramı’nın 1. günü bu yıl 28 Haziran’da idrak edilecek. Bayram, 1 Temmuz Cumartesi akşamı sona erecek. Böylelikle vatandaşlar pazar günüyle beraber toplamda 5 gün tatil yapma fırsatı yakalayacak.

Kaç gün tatil olacak?

2023 Kurban Bayramı bu yıl 28 Haziran Çarşamba gününe denk geliyor. 26 Haziran Pazartesi ve 27 Haziran Salı günü de hükümet tarafından tatil ilan edilirse, bayram tatili hafta sonu tatilleriyle beraber toplamda 9 gün olmuş olacak.

Kurbanlık fiyatları belli oldu mu?

Diyanet İşleri Başkanlığı, kurbanlık fiyatları ile ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı ancak bazı illerde cambaazlar ve hayvan sahipleri hisselerini satmaya başlandı.  Kurbanlık koyunun en ucuzu 5 bin TL’den başlarken büyükbaş hayvan hisse fiyatları 8 bin TL’den başlıyor 25 bine kadar çıkıyor. Kurbanlık fiyatları il bazında da değişebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat