Gençlere ÖTV'siz Telefon Fırsatı Ne Zaman Yürürlüğe Giriyor? Tarih Verildi!

Gençlere ÖTV'siz Telefon Fırsatı Ne Zaman Yürürlüğe Giriyor? Tarih Verildi!

Üniversite öğrencilerine yönelik vergisiz telefon ve bilgisayar fırsatı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyuruldu. Gençlere yapılan bu destek, ülkenin teknolojik ilerlemesine katkı sağlayacak. Detaylar ve başvuru koşulları yakında açıklanacak. Gençler için büyük bir fırsat!

A+A-

Son günlerde gündemi meşgul eden vergisiz akıllı telefon satışı konusu, yeni ayın başlamasıyla birlikte hız kazandı ve pek çok kesim tarafından heyecanla beklenmeye başladı. Özellikle öğrencilere yönelik olarak sunulan vergisiz telefon fırsatı, merak uyandırdı. Üniversite öğrencileri için sağlanacak vergisiz telefon ve bilgisayar imkanıyla ilgili detaylar merak konusu oldu. Seçimlerden hemen önce müjdesi verilen bu fırsat, öğrenciler arasında heyecanla bekleniyor. Peki, vergisiz telefon satışı ne zaman gerçekleşecek? İşte tüm detaylar...

ios-003.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gençlere Müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversite öğrencilerine yönelik olarak vergisiz telefon, bilgisayar ve ücretsiz internet fırsatlarının sunulacağını açıkladı. Ayrıca, Gençlik Bankası'nın kurulacağı haberi de gündeme geldi. 7 Ağustos'taki Kabine toplantısı sonrasında yapılan açıklamalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gençlerimize spor, turizm, eğitim gibi her alanda yatırım yapmayı ve desteklemeyi sürdüreceğiz. Verdiğimiz tüm sözlerin arkasındayız. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Orta Vadeli Program hakkında bilgi verdi. Eylül ayında kamuoyuyla paylaşacağımız Orta Vadeli Programın, tüm ülke genelinde rehberlik edeceğine inanıyoruz," şeklinde konuştu.

ioss-001.jpg

Vergisiz Telefon Fırsatı Ne Zaman?

Üniversite öğrencilerinin en merak ettiği konulardan biri de vergisiz telefon satışının ne zaman başlayacağıdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına göre, vergisiz cep telefonu satışı özellikle önlisans ve lisans öğrencileri için bir defaya mahsus olarak gerçekleştirilecek. Bu fırsattan yararlanmak isteyen öğrenciler, üniversitelerin ilgili bölümlerinde eğitim almış olmalıdır. Detaylı şartlar ve başvuru süreci, ilerleyen günlerde açıklanacak.