Erdoğan Müjdeyi Canlı Yayında Açıkladı! Emekli Bayram İkramiyesi 4000 TL!

Erdoğan Müjdeyi Canlı Yayında Açıkladı! Emekli Bayram İkramiyesi 4000 TL!

Emeklilere ödenen Kurban Bayramı ikramiyeleri hesaplara geçmeye başladı. İkramiye tutarı 4 bin TL olarak belirlendi. Emeklilerin ödemeleri 17-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Zam yapılmadığı için tutar aynı kaldı. Emekliler bayram öncesinde bu ikramiyelerini alabilecekler. Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ödemeleri tamamlandı.

A+A-

Emeklilere yönelik bayram ikramiyeleri, Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatırılmaya başlandı. Böylece, bayram ikramiyelerinin zam alıp almayacağı da kesinlik kazandı. İşte, Kurban Bayramı emekli ikramiyesi tutarı ve detayları...

Emekli Bayram İkramiyesi ve Güncel Tutarı

Emekliler dışında belirli kesimlere de ödenen, ancak en çok ödeme alan kesimin emekli olması nedeniyle 'Emekli bayram ikramiyesi' olarak bilinen ödemelerin son dönemi geldi. Dini bayramlar öncesinde ödenen emekli ikramiyeleri için ilk ödemeler Ramazan Bayramı öncesinde gerçekleştirilmişti. Şimdi de Kurban Bayramı'na yaklaşırken ikinci ödeme dönemi başladı ve böylelikle Kurban Bayramı emekli ikramiyesi tutarı ortaya çıktı.

para2.jpg

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerinin ikramiyelerinin hesaplara geçmeye başladığını duyurdu. Emekli bayram ikramiyesi konusunda uzun süredir zam beklentisi bulunuyordu ve hatta seçimden önce zam çalışmalarının başladığı duyurulmuştu. Ancak ikramiyelerin hesaplara geçmesiyle birlikte güncel tutar netleşti. Peki, Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne kadar? Emekli ikramiyesine zam geldi mi? İşte Kurban Bayramı emekli ikramiyesi tutarı ve ayrıntıları...

Emekli İkramiyesi Tutarı ve Geçmiş Zam Durumu

2018 yılından bu yana ödenen emekli ikramiyeleri başlangıçta bin TL olarak gerçekleştirilmişti. Ancak enflasyon nedeniyle bu tutar yetersiz kalmış ve bayram ikramiyeleri bin 100 TL'ye yükseltilmişti. Uzun bir süre boyunca yılda iki kez olmak üzere 2 bin 200 TL olarak ödenen ikramiyeler, enflasyonun etkisiyle değer kaybetmişti.

para5.jpg

Geçen seçim öncesi Ramazan Bayramı öncesinde bayram başına 2 bin TL olarak belirlenen ikramiye tutarı, yıllık olarak 4 bin TL'ye çıkarılmıştı. Daha fazla zam beklentisiyle, bayram ikramiyeleri konusunda kulislerde konuşulan rakamlar 2 bin 500 TL ile 3 bin TL arasında değişiyordu. Emeklilerin ne kadar bayram ikramiyesi alacağı ise bu hafta itibarıyla netleşti.

Hesaplara Yatırılma Tarihleri

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerinin ikramiyelerinin 17-23 Haziran tarihleri arasında hesaplara yatırılacağını geçtiğimiz hafta açıklamıştı. Bu çerçevede, SSK emeklilerinin 22 Haziran'a kadar, Bağ-Kur emeklilerinin 22 Haziran'da ve Emekli Sandığı emeklilerinin ise 23 Haziran'da aylık ve ikramiyelerini alacağı kesinleşti. Ödemelerin başlamasıyla birlikte emekli ikramiyelerine zam yapılmadığı anlaşıldı. Ramazan Bayramı öncesinde 2 bin TL olarak ödenen emekli ikramiyesi, Kurban Bayramı için de 2 bin TL olarak ödenmeye başlandı.