Erdoğan Emeklilerden İBAN İstedi! Tam 20 Bin TL Birden..

Erdoğan Emeklilerden İBAN İstedi! Tam 20 Bin TL Birden..

Ağustos ayında gerçekleşecek üçlü ödeme jestiyle emeklilere en az 20.000 TL ek ödeme müjdesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi.

A+A-

Türkiye'de emekliler için sevindirici gelişmeler yaşanıyor. Temmuz ayındaki maaş zammının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan müjdeyle emeklilere 3'lü ödeme fırsatı sunuldu. Ağustos ayında gerçekleşecek bu ödemeler sayesinde emeklilere en az 20.000 TL ek ödeme yapılacak.

1 Ağustos 2023 tarihinden itibaren başvuru yapacak olan 16 milyon SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisi ve EYT emeklisi vatandaşlar, bu üçlü ödemeden faydalanabilecekler. Başvuruların, IBAN numarası üzerinden gerçekleştirileceği belirtilirken, ödemelerin emeklilerin banka hesaplarına aktarılacağı açıklandı.

Bu jestten yararlanmak isteyen emeklilerin, başvuruda bulunmaları gerekeceği ve başvuru şartlarını sağlayanlara ödemelerin 1 Ağustos'ta yapılacağı belirtildi. Başvurusunu yapan emeklilere ise ek ödeme tutarı 3 gün içinde yatacak.

Emeklilerin maaşlarının 7.500 TL ve üstü olanları için büyük bir fırsat olan bu üçlü ödeme jesti, bankaların ağustos ayı promosyon kampanyalarıyla da birleştiriliyor. Özel bankalar, emeklilere sürpriz bir jest yaparak 10.000 TL'ye varan promosyon fırsatı sunacak. Ek ödemelerle birlikte promosyon miktarı 12.500 TL'ye kadar çıkabilecek, bu da en düşük emekli maaşı alan bir vatandaşın cebine girecek ödemenin 20.000 TL'yi bulmasını sağlayacak.

Ayrıca acil nakit ihtiyacı olan emekliler için de düşük faizli emekli kredi kampanyaları başlatıldı. 36 ay vadeli ve 50.000 TL'ye varan ihtiyaç kredisi imkanı sunuluyor. Bu durumda emekliler, üçlü ödeme fırsatıyla Ağustos ayında rahat bir nefes alabilecekler.

Emeklilere yönelik yapılan bu jestler, milyonlarca vatandaşın yüzünü güldürüyor. Ekonomik olarak zorlu geçen günlerde emeklilere sunulan bu destekler, emekli vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak ve ekonomik anlamda rahatlamalarını sağlayacak.