Erdoğan Duyurdu! Emeklilere Yüzde 25 Ek Zam Geliyor..

Erdoğan Duyurdu! Emeklilere Yüzde 25 Ek Zam Geliyor..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın %25 zam çıkışıyla milyonlarca emeklinin yüzü gülecek! SSK, BAĞKUR, Emekli Sandığı ve diğer tüm emekliler için ek ödemeler bugün başlıyor.

A+A-

Emeklilere müjdeli haber! Temmuz ayının son günü itibarıyla emeklilere yapılacak olan %25 zamla birlikte ek ödemeler de hesaplara yatırılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emeklileri sevindiren açıklamasının ardından yeni tablolar da duyuruldu.

Maaşları henüz yatmamış emeklilerin de unutulmadığı bu ödeme ile tüm emeklilerin cebi dolacak. SSK, BAĞKUR, Emekli Sandığı, 4A, 4B, 4C gibi tüm sigorta kollarında emekli olanlar %25 zamın yanı sıra ek ödemelerini de alacaklar. Bu kapsamda, memurundan EYT'li emeklisine kadar tüm emeklilerin maaşları artırılacak.

Daha önce yüzde 17,55 oranında artırılmış olan emekli memur aylıklarına ek olarak yüzde 6,34 oranında daha ilave zam yapılacak. Böylece memur emeklilerinin maaş zammı toplamda %25'e çıkarılacak. SSK ve BAĞKUR emeklilerine %25 zam yapılması ile aylıklarında 19,77 TL artış yaşanacak. EMEKLİ SANDIĞI emeklileri ise %25 zam ile aylıklarında 17,55 TL artış elde edecekler.

Bu düzenlemeyle kök aylığı 6 bin lira ve altında kalan emekli aylıkları Temmuz ayından sonra da 7 bin 500 lira olarak ödenmeye devam edecek. Özellikle en düşük maaş alan emekliler için yapılan bu düzenleme, emeklilerin refah düzeyinin artırılmasını hedefliyor.

Temmuz ayında gerçekleştirilen bu ödeme, emeklilerin ekonomik koşullarını desteklemeyi amaçlıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, emekli maaşlarındaki iyileştirmenin yıl sonuna kadar devam edeceği de ifade edilmişti. Bu sayede emeklilerin hayat standartlarının yükseltilmesi ve refah seviyelerinin artırılması hedefleniyor. Tüm emekliler, bu ek ödemeyle birlikte Temmuz ayını sevinçle karşılıyor