Erdoğan Canlı Yayında Açıkladı! Asgari Ücret Alan İşçilere 15.000 TL Ek Ödeme!

Erdoğan Canlı Yayında Açıkladı! Asgari Ücret Alan İşçilere 15.000 TL Ek Ödeme!

Asgari Ücretlilere Devlet Desteği: Yeni Zam ve Sosyal Yardım Müjdesi! Temmuz ayında %34 oranında zam yapıldı. Asgari ücretle çalışanlara 11.402 TL ödenecek. Aile Destek paketiyle aylık 850 TL ila 1250 TL destek sağlanacak. Başvurular e-devlet veya vakıflar üzerinden yapılabilecek. Maddi güçlenmek için bu fırsatı kaçırmayın!

A+A-

Geçtiğimiz günlerde asgari ücretle çalışanlara Temmuz zammı müjdesi açıklandı. Normal şartlarda yılda bir defa artış gösteren asgari ücret, son 2 yıldır ara zam ile birlikte yılda iki kez artırılmaktadır. Bu yıl da Temmuz ayında asgari ücretle çalışanların maaşlarına %34 oranında zam yapıldı. Zam öncesi 8500 TL olan asgari ücret, bu artışla birlikte 11.402 TL'ye yükseldi. Asgari ücretle çalışanlar için bir müjde daha var. Başvuru yapan ve şartları taşıyan çalışanlara devlet desteği ödenecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından duyuru yapıldı.

parax-003.jpg

Asgari Ücretlilere Sosyal Yardım İmkanı Sağlanıyor!

Geçtiğimiz günlerde yeni maaşlarını öğrenen asgari ücretle çalışanlar için devletten önemli bir destek var. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında yapılan anlaşma sonucunda artık asgari ücretle çalışanlara da sosyal yardım imkanı sunulacak. Asgari ücretle çalışanların bu sosyal yardımdan faydalanabilmesi için sadece bir şartı taşımaları gerekiyor. Peki, asgari ücretlilere yardım için şartlar neler? İşte asgari ücretlilere yönelik sosyal yardım başvuru şartları ve detaylar:

Asgari Ücretliye Yardım Başvuru Şartları:

Asgari ücretlilere sosyal yardım olabilmesi için başvuru şartları belli oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen asgari ücretli çalışanların yaşadıkları hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması gerekiyor. Bu şarta uygun olan çalışanlar, devlet yardımından kolaylıkla faydalanabilecekler. Bakanlık başka herhangi bir koşul ya da şart aramamaktadır.

parapara-003.jpg

15.000 TL Devlet Desteği Sağlanıyor:

Asgari ücretlilere verilecek sosyal yardım Aile Destek paketi kapsamında veriliyor. Geçtiğimiz yıl başlayan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı üzerine 1 yıl daha uzatılan Aile Destek paketi, yine her ay düzenli olarak ödenecek. Aile Destek paketi miktarı, hane içinde yaşayan kişi sayısına ve kişi başına düşen gelire göre farklılık gösteriyor. Aylık destek miktarı en az 850 TL ile başlarken, 1250 TL'ye kadar çıkabiliyor. Yıllık destek miktarı ise 7200 TL ile 15.000 TL arasında değişiyor. Ayrıca çocuğu olan kişilere 350 TL ile 650 TL arasında aylık ek destek imkanı sağlanmaktadır.

Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

Asgari ücretle çalışanlar, sosyal yardım başvurularını e-devlet üzerinden veya sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından yapmaları gerekmektedir. Başvuru yapan ve şartları taşıyanlar, aynı gün içinde onay alarak ödeme almaya başlayabiliyorlar.

para-20.jpg

Asgari ücretle çalışanlar da sosyal yardımlardan faydalanabilecekler. Sosyal yardımlar, maddi destek sağlamak için önemli bir fırsat sunuyor. Başvuru işlemlerini yaparak destek almaya hak kazanan asgari ücretliler, bu yardımla birlikte maddi açıdan daha güçlü bir konuma gelebilirler.