Emeklilere Yapılacak Olan Zam İptal Oldu! 2025 Yılına Kadar Zam Yok!

Emeklilere Yapılacak Olan Zam İptal Oldu! 2025 Yılına Kadar Zam Yok!

Emekli maaşlarındaki adaletsizlik tartışması, en düşük emekli maaşının yetersizliği ve seyyanen zam beklentileri gündemde. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ve emeklilerin beklentileri üzerine değerlendirmeler yapıldı.

A+A-

Emekli maaşlarındaki adaletsizlik konusu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önceki açıklamalarına atıfta bulunarak gündemdeki yerini koruyor.

Emekli Maaşlarında Seyyanen Artış Tartışması

Karar gazetesinde yer alan habere göre, emekli maaşlarındaki seyyanen artışların adaletsizlik yarattığını belirten isimlerden biri de Küçük oldu.

Seyyanen Artışın Yetersizliği ve Olumsuz Etkileri

Küçük, en düşük emekli maaşının yetersiz olduğunu vurgulayarak, enflasyon artışı ve hayat pahalılığının emeklileri olumsuz etkilediğini ifade etti.

Emekli Maaşlarında Beklenen Zam Tarihi

Küçük, yerel seçim öncesi seyyanen zam taleplerini de değerlendirirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bütçe sıkıntıları nedeniyle seyyanen zam yapılmayacağı yönündeki açıklamalarını hatırlattı. Ayrıca, seyyanen zam beklentilerini değerlendirirken, "Temmuz ayını beklemiyorum. 2025 Ocak ayında seyyanen zammın olmasını bekliyorum" ifadelerine yer verdi.

Etiketler : , ,