Emeklilere %50 Zam Yarın, Yani Ay Başında Hesaplarına Yatıyor!

Emeklilere %50 Zam Yarın, Yani Ay Başında Hesaplarına Yatıyor!

Emekli maaşlarına yapılan %25+5 zam ve maaş farkı ödemeleriyle emekliler sevinç içinde! Yeni düzenlemeyle en düşük emekli maaşı iki katına çıkıyor. Ağustos ve Eylül aylarında da ödemeler devam edecek. Bu olumlu gelişmeler milyonlarca emeklinin yüzünü güldürüyor. Ödemelerin artışı merakla bekleniyor.

A+A-

Son haberlere göre emekli maaşlarında büyük bir değişiklik yaşanacak. Yapılan yeni düzenlemeye göre emeklilere %25'e ek olarak %5 zam yapılacak. Bu durum, 7500 TL olan emekli maaşını 10.000 TL'ye yükseltecek.

para2-003.jpg

Yeni Ek Zamlarla Emekliler Sevinçten Havalara Uçacak!

Temmuz ayında yapılan açıklamada, %25 zam oranı birçok emekli vatandaşı memnun etmemişti. Fakat, SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisi ve EYT emeklileri için yeni ek zam kararı alındı. Bu kararla birlikte milyonlarca emekli sevinç içinde, çünkü maaşlar artacak.

Milyonlarca Emekliye Müjde: Maaşlar İkiye Katlanıyor!

Yeni karar, resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. %25+5 zam oranıyla emeklilere ek maaşlar ödenecek. En düşük emekli maaşında da artış yaşanacak. Milyonlarca emekli, maaşlarının neredeyse iki katına çıkacağı için mutluluktan havalara uçacak. Maaş farkı ödemeleri de düzenlendi.

para6-010.jpg

Maaş Farkı Ödemeleriyle Ek Bordroda Hesaplara Yatırılacak!

8077 TL'lik seyyanen zam düzenlemesi sonrasında oluşan maaş farkları, ek bordro ile hesaplara yatırılacak. Minimum ödeme miktarı 1975 TL olarak belirlendi. Ancak maaşa göre bu miktar artacak.

Maaş Farkı Ödemeleri Ağustos ve Eylül Aylarında da Geçerli!

Maaş farkı ödemeleri sadece Temmuz ayı için geçerli değil; Ağustos ve Eylül aylarında da devam edecek. Emekliler, bu dönemlerde de en az 1975 TL olmak üzere maaş farkı ödemesi alacak. En düşük emekli maaşıyla ilgili bir düzenleme yapılması planlanıyordu. Ancak son bilgilere göre bu düzenleme yapılmayacak. Emekli maaşlarındaki bu olumlu gelişmeler, milyonlarca emeklinin yüzünü güldürüyor. İlerleyen dönemdeki ödemelerin ne kadar artacağı merakla bekleniyor.