E-Devlet Üzerinden Başvuru Yapan Ailelere 2000 TL Sosyal Yardım Ödeneği! İşte Detaylar

E-Devlet Üzerinden Başvuru Yapan Ailelere 2000 TL Sosyal Yardım Ödeneği! İşte Detaylar

Aile Destek Programı'nda yaşanan artışla ailelere sunulan maddi destekler yükseliyor. Bakanlık tarafından duyurulan güncellemelerle, temel destek ve çocuk yardımları önemli oranda arttı. Aileler, e-Devlet üzerinden kolayca başvuruda bulunabilir ve güncel destek miktarlarından yararlanabilirler. Aile bütçelerini güçlendirmek için bu fırsatı kaçırmayın!

A+A-

Aile Destek Programı kapsamında son dakika gelişmeleriyle birlikte ailelere yönelik destek miktarlarında artış yaşanıyor. Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Aile Destek Programı bütçesini 2024 yılında genişleterek, 40 milyar TL'ye ek olarak 15 milyar TL'lik bir artışı planlıyoruz. Bu benim öngörüm. Yeni ödeme miktarlarını yakında duyuracağız" dedi.

Yeni Ödeme Miktarları ve Detaylar

Bakanlık tarafından yapılan duyuruya göre, Aile Destek Programı kapsamındaki ödemelerde şu değişiklikler gerçekleşecek:

para-001.jpg

 1. Temel Destek Artışı:

  • Önceki: 850 TL – 1250 TL
  • Yeni: 1250 TL – 2000 TL
 2. Çocuk Desteği Yeniden Belirlendi:

  • Önceki: 350 TL – 650 TL
  • Yeni: 750 TL – 1000 TL
 3. Güç Tüketimi Desteği Güncellenmedi:

  • Kilowatt cinsinden güç tüketimi desteği şu an için değişikliğe uğramadı.
 4. Doğal Gaz Tüketim Desteği Genişliyor:

  • Doğal gaz tüketimine yönelik destekler genişletilecek.

Başvuru Koşulları ve Yöntemleri

Aile Destek Programından faydalanmak için belirlenen bazı koşullar bulunmaktadır. Bu koşulları sağlayan vatandaşlar, aile destek sistemine başvuruda bulunabilirler. Başvuru yapmak isteyenlerin dikkate alması gerekenler:

 • Türkiye Aile Destek Programından yararlanabilmek için hanede kişi başına düşen aylık gelirin 11.390 TL'den az olması gerekiyor.

E-Devlet Üzerinden Başvuru Kolaylığı

Aile Destek Programına başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, başvurularını internet üzerinden gerçekleştirebilirler. Hem e-Devlet hem de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz. E-Devlet üzerinden başvuruda bulunmak için şu adımları takip edebilirsiniz:

 1. E-Devlet'e giriş yapın.
 2. "Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti" seçeneğine tıklayarak başvuru formunu doldurun.

Aile Destek Programı ile ilgili güncellemeleri takip ederek, aile bütçenizi güçlendirebilir ve sosyal yardımlardan tam anlamıyla faydalanabilirsiniz. Unutmayın, başvurularınızı zamanında ve doğru bir şekilde yapmak, hak ettiğiniz desteklere ulaşmanızı sağlar