Duyuru Az Önce Geldi!  9-14 yaş, 15-18 yaş ve 19-24 yaşında Olanlar Hemen Başvura Bilir..

Duyuru Az Önce Geldi! 9-14 yaş, 15-18 yaş ve 19-24 yaşında Olanlar Hemen Başvura Bilir..

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen karikatür yarışması için başvurular başladı. 9-14 yaş, 15-18 yaş ve 19-24 yaş kategorilerinde gerçekleşecek yarışmada, katılımcılara 22 Ekim 2023 tarihine kadar başvuru imkanı sunulacak. Yarışmanın teması "Çocuk Hakları" olarak belirlendi. Detaylarıyla açıklanan yarışma, çeşitli yaş gruplarına bisiklet ödülleri sunarak çocukların ve gençlerin sanatsal yeteneklerini teşvik etmeyi amaçlıyor.

A+A-

Katılım Şartları ve Başvuru Detayları İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği karikatür yarışmasına katılmak isteyenler en fazla üç karikatürle başvuru yapabilirler. Katılımcılar, resim kağıdının en küçük A4, en büyük A3 boyutlarında olmasına dikkat etmelidirler. Karikatürler siyah pilot veya benzeri türde bir kalemle çizilecek, serbest tekniklerle renklendirilebilecektir. Başvurular [email protected] adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Yarışmanın Katılım Şartları ve Derecelendirme Yarışmaya gönderilen karikatürlerin iade edilmeyeceği, kopyalanmış veya yetişkin müdahalesi içeren çalışmaların yarışma dışı kalacağı belirtilmiştir. Her yaş kategorisinden ilk üç dereceye giren yarışmacılara bisiklet ödülleri verilecek. Değerlendirme kategorilere ve yaş gruplarına göre yapılacak, sınıf bilgisi ve öğrencinin veli bilgisi de belirtilmelidir.

Ödüller ve Tören Detayları Her yaş kategorisinde üç eşit ödül verilecektir. Bu ödüller arasında bisikletler ve katılım belgeleri yer almaktadır. Ödül töreninin yeri ve tarihi daha sonra açıklanacaktır.

Ulaşım ve Konaklama İzmir dışından katılan ve ilk üçe giren katılımcıların ulaşımı ve konaklaması İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacaktır. 18 yaşından küçük katılımcılar için 2 kişi, 18 yaşından büyük katılımcılar için 1 kişilik ulaşım ve konaklama sağlanacaktır.

Katılımcılar, ödül törenindeki fotoğraflarının ve çizimlerinin tanıtım amaçlı kullanılacağını kabul etmektedirler.

Karikatür yarışması ile çocuk ve gençlerin sanatsal yeteneklerini sergilemesi, yeni bakış açıları kazanması hedefleniyor. Bu önemli etkinlikle İzmir Büyükşehir Belediyesi, sanata ve gençlere destek olmaya devam ediyor.