Çocuklu Ailelere Müjde! Hesaplara 1.250 TL Yardım Ödeneği Yatacak!

Çocuklu Ailelere Müjde! Hesaplara 1.250 TL Yardım Ödeneği Yatacak!

Türkiye'de Aile Destek Programı ile destek ödemeleri artıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması sonrasında yeni başvurular başladı. Program sayesinde çocuklu ailelerin ihtiyaçları karşılanacak. Başvuru şartlarına uygun olanlar internet veya ilgili kurumlardan başvurabilir. Ödemeler gelir durumuna göre belirlenirken çocuk sayısına göre ek ödemeler de yapılmaktadır.

A+A-

Türkiye'de son zamanlarda destek ödemesi alan kişi sayısı büyük ölçüde arttı. Çocuğu olan kişilere yönelik yapılan Aile Destek Programı'nın önümüzdeki süreçte de devam edeceği Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Yapılan açıklama sonrasında yeni başvurularını oluşturan vatandaşlar bekleyişe koyuldu.

para16-004.jpg

Çocuklu Ailelerin İhtiyaçları Aile Destek Programı ile Karşılanıyor

Yapılan ödemeler sayesinde çocuklu ailelerin bir kısım ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor. Son dönemde artan başvurular sonrasında vatandaşlar başvuru şartlarının ne olduğunu araştırmaya başladı. Yapılan başvuruların kabul edilmesi durumunda vatandaşlar sene boyunca yardımdan faydalanabilecek. Destek tutarları çocuk sayısına ve gelir durumuna göre değişiklik gösteriyor.

Aile Destek Programı Başvuru Şartları

Aile Destek Programı'ndan yararlanmak için aşağıdaki başvuru şartlarını sağlamak gerekmektedir:

  • Türk vatandaşı olmak,
  • Mavi Kart sahibi olmamak,
  • Türkiye sınırları içerisinde yerleşim adresine sahip olmak,
  • 18 yaşından büyük olmak,
  • Hanesinde memur, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan veya özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunmaması.

para18-002.jpg

Bu şartları sağlayan kişiler, başvurularını internet üzerinden ya da ilgili kurumlara başvuru yaparak gerçekleştirebilirler. Yapılan ödemeler sayesinde birçok kişi, günlük yaşam giderlerini bu ödemelerle karşılayabilecektir.

Ödemeler Nasıl Belirleniyor?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, program kapsamında hane içindeki kişi başına düşen aylık gelirler şu şekildedir:

  • 450 TL ve altında olan hanelere aylık 1.250 TL,
  • 450 TL üzeri - 911,15 TL ve altında olan hanelere aylık 1.100 TL,
  • 911,15 TL üzeri - 1.372,30 TL ve altında olan hanelere aylık 950 TL,
  • 1.372,30 TL üzeri - 2.835,60 TL arasında olan hanelere aylık 850 TL ödeme yapılmaktadır.