Bakanlık PTT Üzerinden 6.900 TL Yardım Ödemelerine Başladı! Her Ay Düzenli Ödenecek!

Bakanlık PTT Üzerinden 6.900 TL Yardım Ödemelerine Başladı! Her Ay Düzenli Ödenecek!

Aile Bakanlığı, kronik hastalığı olanlara 6.900 TL’ye varan sosyal destek ödemesi yapıyor. Kronik hastalıklar nedeniyle mağduriyet yaşayanlara devlet nakdi sosyal yardım ödemelerini düzenli olarak yatırıyor. Detaylar için yazımızı okuyun!

A+A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kronik hastalığı olan vatandaşları ekonomik olarak desteklemek amacıyla 6.045 TL ile 6.909 TL arasında sosyal yardım ödemesi yapıyor. Hangi koşullarda bu destekten faydalanabilirsiniz? İşte detaylar...

Kimler Bu Destekten Yararlanabilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kronik rahatsızlığı olan vatandaşları ekonomik açıdan desteklemek amacıyla çeşitli ödeme seçenekleri sunmaktadır. Kronik hastalıklar nedeniyle mağduriyet yaşayan vatandaşlar, belirli koşullar altında devlet desteği alabilirler. Bu desteklerden yararlanmak için;

  • Kronik hastalığınızın belgelenmiş olması,
  • Gelir testinden belirli bir alt sınırın altında gelire sahip olmanız gerekmektedir.

Devlet Desteği Nasıl Alınır?

Devlet desteği almak isteyen kişilerin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na başvurması gerekmektedir. Başvuru sonrasında yapılan inceleme neticesinde uygun görülen kişilere, belirli periyotlarla sosyal destek ödemesi yapılır. Ödemeler, hak sahiplerinin banka hesaplarına veya PTT hesaplarına yatırılır.

Silikozis Hastalarına Özel Destek

Silikozis hastaları da devlet desteğinden faydalanabilirler. 2024 yılında silikozis hastalarına yönelik yapılan ödemelerde güncellemeler yapılmıştır.

  • Yüzde 15 ila 34 aralığında olan hafif silikozis hastaları için 6.045,39 TL,
  • Yüzde 35 ila 54 aralığında olan orta silikozis hastaları için ise 6.909 TL ödeme yapılmaktadır.

Silikozis hastaları, durumlarına göre belirlenen bu ödemelerden faydalanabilirler.