Bakanlık Duyurdu: Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına Yardım Maaşı Bağlanıyor!

Bakanlık Duyurdu: Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına Yardım Maaşı Bağlanıyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, nakit ihtiyacı olanlara e-devlet üzerinden 4750 TL nakit destek sağlıyor. Başvuru için T.C. kimlik numarası ve şifre yeterli. Başvuruların sonucu 10 gün içinde açıklanacak. Asgari ücretin üçte birinden az gelire sahip olan herkes başvurabilir. İncelemeler tamamlandıktan sonra ödemeler PTT veya banka hesabına yapılacak.

A+A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, nakit ihtiyacı olan vatandaşlar için son dakika bir duyuru yaptı. Bakanlık, 11 haneli T.C. kimlik numarasıyla başvuru yapanlara 4750 TL nakit destek sağlama kararı aldı. Bu nakit ödeme imkanı e-devlet üzerinden başvuru yapanlara sunulacak. Başvuru işlemleri, T.C. kimlik numarası ve şifreyle e-devlet girişi yaparak kolaylıkla tamamlanabilecek. Peki, aile Bakanlığı 4750 TL nakit desteği kimlere ve hangi şartlar altında verecek?

para11-006.jpg

E-Devlet'ten Başvuru Yapana Nakit Destek İmkânı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, düşük gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilere yönelik kampanyalarına devam ediyor. Bakanlık, bugün yaptığı duyuruya göre 11 haneli T.C. kimlik numarasıyla e-devlet üzerinden başvuru yapanlara 4750 TL yardım ödemesi yapacak. Yardım ödemesi için başvuru şartları ve adresleri belirlendi. Başvuru yapmak isteyenler işlemlerini T.C. kimlik numarası ve şifreleriyle e-devlet üzerinden tamamlayabilecekler.

Başvuruların Ödeme Süreci

Başvurularını tamamlayan vatandaşlara ödemeler 10 gün içinde PTT aracılığıyla sağlanacak. Ancak başvuru esnasında IBAN numarası verenlere ödemeleri banka hesapları üzerinden de yapılacak.

para13-005.jpg

Başvuru Şartları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın milyonlarca aileye sağladığı sosyal yardım ve destek ödemeleri için tek bir şart bulunuyor. O da, hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olmasıdır. Bu şarta uygun olan tüm aileler başvurularını e-devlet üzerinden yapabilirler. Gerekli incelemeler tamamlandıktan sonra aile Bakanlığı tarafından sağlanan sosyal yardım ve destek ödemeleri hak sahiplerinin IBAN numarasına yatırılacak veya PTT aracılığıyla verilecektir.