Asgari Ücrete Ağustos Zammı! Ağustos'ta Asgari Ücretlere %50 Zam Erdoğan Açıkladı!

Asgari Ücrete Ağustos Zammı! Ağustos'ta Asgari Ücretlere %50 Zam Erdoğan Açıkladı!

Asgari ücretteki yüzde 34'lük artışla işçilerin geliri yükseldi. Emekli maaşlarına da zam geldi. Hizmet-İş Sendikası ile Çiğdemli Belediyesi arasındaki anlaşma işçilere yüzde 80 maaş artışı sağladı. Örnek teşkil eden bu anlaşma diğer belediyeleri de etkileyebilir.

A+A-

Ağustos ayına sayılı günler kala, asgari ücrette gerçekleşen yüzde 34'lük artışla birlikte, işçilerin maaşları da olumlu yönde etkilendi. Artık milyonlarca çalışan, ağustos ayının başında daha yüksek bir gelirle çalışacak. Memurların zamlı maaşları temmuz ayında banka hesaplarına yatırılırken, emeklilerin maaş ödemeleri de tahsis numaralarının son hanelerine göre gerçekleştirildi.

para5-006.jpg

Emekli Maaşlarına Artış

SSK ve Bağ-Kur emeklileri, 17-28 Temmuz tarihleri arasında artırılmış maaşlarını almaya başladı. Emekli Sandığı emeklileri ise zam farklarını hesaplarına aktardılar. Maaşlar belirlendi ve ödemeler yapıldıktan sonra, farklı kurumlarda çalışanlar da kendi maaş artışlarını yakından takip etmeye başladılar. Bu süreç, sendikalar ve kurumlar arasında imzalanan toplu iş sözleşmeleri ve maaş zamları anlaşmalarıyla doğrulandı.

Hizmet-İş Sendikası ile Çiğdemli Belediyesi Arasında Yüzde 80 Zam

Hizmet-İş Sendikası ile Çiğdemli Belediyesi arasında gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi, işçilere yüzde 80'lik maaş artışı getirdi. İmza törenine, Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Şube Başkan Yardımcısı İsmail Ekici, Çiğdemli Belediye Başkanı Ahmet Sungur, İşyeri Sendika Temsilcisi Murat Açıkgöz ve sendika üyeleri katıldı. Aynı zamanda bu toplantıda, sosyal haklarda da yüzde 100'lük bir artış sağlandığı açıklandı.

para16-003.jpg

Çiğdemli Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası Öncü Oldu

Çiğdemli Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasındaki anlaşma, yüzde 80 maaş ve yüzde 100 sosyal hak artışıyla diğer belediyelerde de örnek teşkil etmeye başladı. Benzer toplu iş sözleşmeleri görüşmeleri, diğer belediyelerde de sürdürülüyor. Yakın gelecekte diğer kurumlar da anlaşmaya varırsa, yeni duyuruların yapılması muhtemel hale gelecek. Belediye çalışanları ve toplu iş sözleşmeleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler, belediyelerin resmi web sitelerini, sosyal medya hesaplarını veya sendika duyurularını takip ederek güncel bilgilere kolayca ulaşabilirler.