Asgari Ücret Zammı Ardından Evde Bakım Aylığına Okkalı Zam! 3000 TL Ödenecek!

Asgari Ücret Zammı Ardından Evde Bakım Aylığına Okkalı Zam! 3000 TL Ödenecek!

Asgari ücret zammının ardından evde bakım ödemeleri de arttı. 2023'te ne kadar olduğu merak ediliyor. Devletin sağladığı yardımların belirlenmesi için zam oranları bekleniyor.

A+A-

2023 yılında asgari ücret zammının ardından devlet tarafından pek çok alanda sağlanan yardım ödemeleri de artırıldı. En çok merak edilen konulardan biri de evde bakım ücretlerinin ne kadar olduğudur.

para4-001.jpg

Evde Bakım Aylığı 2023 Yılında Ne Kadar Oldu?

Evde bakım aylığı sorgulama ekranı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ve düşük gelirli aileler için birçok yardım ödemesi sunulmaktadır. Devlet tarafından sağlanan bu ödemeler, fatura yardımı, çocuk yardımı, gıda yardımı ve sosyal destek ödemeleri gibi birçok alanda vatandaşların ekonomik zorluklarını ve mali sorunlarını hafifletmeye yardımcı olmaktadır. Temmuz ayında asgari ücretin zammıyla birlikte Aile Bakanlığı'nın sağladığı evde bakım ödemeleri ne kadar oldu? Evde bakım yardımı için başvuru nasıl yapılır?

para6-001.jpg

Geçtiğimiz Salı günü asgari ücret, %34.1 oranında zam yapılarak 1.402 TL olarak belirlendi. Bu zamla birlikte Aile Bakanlığı tarafından sağlanan yardım ödemelerinin tutarının ne kadar olduğu merak ediliyor. Her zam sonrasında, devlet ödemelerinde de bir zam oranı uygulanmaktadır. Peki, güncel olarak evde bakım aylığı ne kadar oldu?

EVDE BAKIM ÖDEMESİ TEMMUZ 2023

Devlet tarafından sağlanan evde bakım aylığı ödemelerinin henüz zamlanmadığı bilinmektedir. Ancak, evde bakım aylığıyla birlikte devletin sağladığı tüm yardım ödemeleri, 3 Temmuz'da memur ve emekli maaşlarının zam oranlarının netleşmesinin ardından belirlenecektir.