Altın Haftaya Üzerek Başladı! Altın Fiyatlarında İnanılmaz Düşüş

Altın Haftaya Üzerek Başladı! Altın Fiyatlarında İnanılmaz Düşüş

Altın fiyatlarındaki güncel durum ve döviz kurlarının dalgalanmaları yatırımcıları endişelendiriyor. Uzman İslam Memiş'in değerli görüşleri, piyasaları anlamak ve doğru yatırım kararları almak için kılavuz niteliğinde. Detaylı araştırma ve uzman görüşleri, yatırımcılara yol gösteriyor.

A+A-

Altın fiyatları ve döviz kurları, ekonomik gelişmelerle birlikte yakından takip ediliyor. Özellikle son zamanlarda yaşanan dalgalanmalar, yatırımcıları endişelendiriyor. İşte güncel altın fiyatları ve döviz kurları ile ilgili önemli detaylar ve uzman yorumları:

altin-ab-008.jpg

Dolar/TL ve Euro Fiyatları

Dolar/TL kuru, şu an itibariyle 27.1168 TL alış ve 27.1274 TL satış fiyatından işlem görüyor. Euro ise 29.5082 TL alış ve 29.5515 TL satış fiyatına sahip durumda.

Uzman İslam Memiş'ten Uyarı

Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın fiyatları ve döviz kurları konusunda açıklamalarda bulundu. Uzman Memiş, piyasalarda yaşanan gerginliğe dikkat çekerek, "Dananın kuyruğu kopacak ancak eylülde mi ekimde mi kopacak? Göreceğiz. Küresel türbülans nereden patlak verecek?" şeklinde konuştu.

Altın Yatırımcılarına Öneriler

Uzman Memiş, altın ve döviz yatırımcılarına çeşitli önerilerde bulundu. Borsa İstanbul'un değer kaybettiğini belirten Memiş, yeni yatırımcıların borsaya giriş yapmadan önce beklemesi gerektiğini vurguladı. Kar satışlarının tamamlanmasının ardından gelecek haftaların nasıl şekilleneceğini yakından takip etmek gerektiğini belirtti. Ayrıca, altın, gümüş ve euro gibi varlıkların dolar karşısında değer kaybettiğini ifade etti.

altin-007.jpg

Altın ve Ons Altın Fiyatları

Altın fiyatlarına baktığımızda, gram altının 21 Ağustos 2023 Pazartesi günüki durumu dikkat çekiyor. Gram altın, 1.649,77 TL alış ve 1.650,04 TL satış fiyatından işlem görüyor. Cumhuriyet altını 11.70,00 TL alış ve 11.179,00 TL satış fiyatına sahip. Yarım altın ise 5.553,00 TL alış ve 5.616,00 TL satış fiyatıyla işlem görüyor. Çeyrek altın, 2.768,00 TL alış ve 2.808,00 TL satış fiyatıyla karşımıza çıkıyor. Tam altının alış fiyatı 10.930.02 TL iken satış fiyatı 11.142,62 TL olarak belirlenmiş durumda.

Uzman İslam Memiş'in Görüşleri

Uzman İslam Memiş, ons altının durumunu da değerlendirdi. Ons altın, 1890 dolar seviyesinde bulunuyor. Memiş, ons altının 1890 doları test edip tekrar 1960 dolara kadar yükselebileceğini belirtti. Bununla birlikte, ABD Merkez Bankası'nın faiz artırım ihtimalinin artması, Çin'deki emlak şirketlerinin iflasları ve dolar endeksinin yükselmesinin altın fiyatlarını etkilediğini söyledi.

Gram Altın ve Gümüş Fiyatları

Uzman Memiş, gram altın ve gümüş fiyatları hakkında da görüşlerini paylaştı. Gram altın için internet fiyatı ile serbest piyasa fiyatı arasındaki farka dikkat çekti. Gram altının 1700 lirayı aşmasını beklemediğini ifade etti. Ons altın, ons gümüş, gram altın ve gram gümüşte dip seviyelerin yaşanabileceğini, alım fırsatlarını iyi değerlendirmek gerektiğini söyledi.