Altın Fiyatlarında İlginç Gelişme! 22 Ağustos 2023 Güncel Altın Fiyatları

Altın Fiyatlarında İlginç Gelişme! 22 Ağustos 2023 Güncel Altın Fiyatları

Geçtiğimiz hafta Fed toplantı tutanakları sonrası altın ve dolar piyasası hareketlendi. Ons altın yatay seyrederken, gram altın ise hafif yükseldi. Jackson Hole Sempozyumu'nda Fed'in açıklamaları yakından takip edilecek.

A+A-

Geçtiğimiz hafta ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları kamuoyuna sunuldu. Bu gelişmenin ardından ABD'nin 10 yıllık tahvil faizi ve dolar endeksi yükselişe geçti. Ancak, altın piyasası bu durumdan olumsuz etkilendi.

altin-a-010.jpg

Ons Altın Değerinde Yükseliş: 5 Haftanın Dip Noktasından İyileşiyor

Ons altın, geçen hafta 5 haftanın en düşük seviyesini test ettikten sonra yeni haftada toparlanmaya başladı. Haftanın başında 1889 dolar seviyesinden işlem görmeye başlayan ons altın, hafta içinde 1898 dolara kadar yükseldi. Dün ise ons altın, 1894 dolar seviyesinden kapandı.

Güncel Altın Fiyatları İçin İnceleyin

Bugünkü işlemlere 1894 dolar seviyesinden başlayan ons altın, şu an önceki kapanış seviyesine göre yatay bir seyir izleyerek 1895 dolardan işlem görüyor. Gün içinde ons altının en düşük değeri 1891 dolar iken en yüksek değer ise 1897 dolar olarak kaydedildi.

altin-008.jpg

Piyasaların Odak Noktası: Jackson Hole Sempozyumu

Önümüzdeki perşembe günü başlayacak olan Jackson Hole Sempozyumu, finans piyasalarının merakla beklediği bir etkinlik haline geldi. Fed Başkanı Jerome Powell ve Fed yetkililerinin faiz politikası hakkında yapacağı açıklamalar, piyasalara önemli mesajlar olarak yansıyabilir.

Gram Altın Değerindeki Değişim

Gram altın, haftanın başında 1646 lira seviyesinden işlem görmeye başladı. Hafta içinde 1658 liraya kadar yükselen gram altın, haftayı 1653 lira seviyesinden tamamladı. Bugün ise 1654 lira seviyesinden başlayan gram altın, şu an itibarıyla 1659 lira seviyesinden işlem görüyor. Gün içinde gram altının en düşük değeri 1651 lira iken en yüksek değer ise 1662 lira olarak görüldü.