Akaryakıta Kabus Gibi Zam Yolda! Yarın Motorin ve Benzin Zammı Tabelalara Yansıyacak

Akaryakıta Kabus Gibi Zam Yolda! Yarın Motorin ve Benzin Zammı Tabelalara Yansıyacak

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarındaki artış vatandaşları zorluyor. Araç sahipleri, litre başına 50 TL'yi aşan fiyatlarla mücadele ediyor. Uzmanlar, ekonomik verilerin bu trendin devam edeceğini gösterdiğini belirtiyor. Yüksek akaryakıt maliyetleri, genel yaşam maliyetini etkileyebilir.

A+A-

Türkiye, zorlu bir seçim sürecini geride bıraktıktan sonra KDV, ÖTV ve Ek MTV gibi zam yağışlarıyla mücadele etmek zorunda kaldı. Bu zamlar özellikle vatandaşın belini bükerken, araç sahipleri de büyük zorluklarla başa çıkmak zorunda kaldı.

akaryakit-012.jpg

Devasa Zam Haberi Geldi: Litresi 50 TL'yi Aşıyor

Son aylarda benzin, motorin ve LPG fiyatlarına gelen artışlarla birlikte akaryakıt fiyatları adeta gökyüzüne tırmandı. Ucuz olduğu bilinen LPG bile 11 TL'lik sınırını aşarak 15 TL'yi geçti. Ancak daha da şok edici haberler geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın'ın verdiği bilgilere göre, önümüzdeki dönemde akaryakıt fiyatlarının 50 TL'yi aşabileceği belirtiliyor. Türk lirasının değer kaybetmeye devam etmesi durumunda akaryakıt fiyatlarının artışının devam etmesi bekleniyor.

Şehir Bazlı Fiyatlar

İstanbul

İstanbul Anadolu Yakası'nda bir litre benzin fiyatı: 37.69 TL İstanbul Anadolu Yakası'nda motorin litre fiyatı: 36.84 TL İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası'nda: 15.90 TL İstanbul Avrupa Yakası'nda bir litre benzin fiyatı: 37.74 TL İstanbul Avrupa Yakası'nda motorin litre fiyatı: 36.90 TL İstanbul LPG litre fiyatı Avrupa Yakası'nda: 15.98 TL

benzinnn-019.jpg

Ankara

Ankara'da benzin litre fiyatı: 38.28 TL Ankara'da motorin litre fiyatı: 37.41 TL Ankara'da LPG litre fiyatı: 16.15 TL

İzmir

İzmir'de benzin litre fiyatı: 38.38 TL İzmir'de motorin litre fiyatı: 37.58 TL İzmir'de LPG litre fiyatı: 16.25 TL